Sagedasemad küsimused

 

Kas kohv on tervislik?

Kohvi mõju tervisele on spetsialiste huvitanud sellest ajast peale, kui eurooplased 16. sajandil selle araablaste joogiga tutvust tegid. Aastasadade jooksul on arvamused olnud erinevad.

Kõige uuemate uuringute tulemuste põhjal on kohvil diabeediriski vähendav toime, kohvis sisalduv kofeiin leevendab Parkinsoni tõve sümptomeid ning lisaks võib kohvi regulaarne joomine vähendada maksatsirroosi haigestumise ohtu. Kohvi tervisemõjude kohta saab värskeimat teavet aadressil www.kahvi.net/terveys.

Kust on pärit Meira kasutatavad kohvisordid?

Toorkohv tuuakse Soome Lõuna- ja Kesk-Ameerika riikidest ning Lõuna- ja Ida-Aafrikast. Hea kohvi saab, kui erinevaid kohvisorte omavahel kokku segada. Kohv sellisel kujul, nagu seda kaupluses müüakse, on seega paljude valikute tulemus. Meira spetsialistid moodustavad eri kohvisortidest segud, mida tarbijad tunnevad erinevate kohvimarkide all.

Mis erinevus on espressol ja nn tavalisel kohvil?

Espresso tumedam röst tugevdab aroome ning vähendab hapete ja kofeiini hulka. Kuna ka jahvatusaste on väiksem, suureneb filtreeritav pindala. Koos valmistamise käigus valitseva tugeva survega muudab see espresso täidlasemaks ja järelmaitse pikemaks. Kohviubade jahvatamise jämedus valitakse valmistusviisi ja -aja alusel. Rusikareegel on: mida lühem filtreerimisaeg, seda peenem peab olema jahvatus.

Millised on erinevad jahvatusastmed?

  • Türgi jahvatus – väga peenike jahvatus, tolmulaadne
  • Espressojahvatus – peen jahvatus, peaaegu tolmulaadne pulber
  • Filtrikohvi jahvatus – kasutamiseks filtrikohvimasinates
  • Kannukohvi jahvatus – jämedam jahvatus, sobib kasutamiseks tavalistes ja presskannudes

Kuidas kohvisorte valitakse?

Meira ostab toorkohvi päritoluriikidest saadetud näidiste põhjal. Meira kohvilaboris töödeldakse aastas üle 600 pakkumisnäidise. Kõiki näidiseid kontrollitakse visuaalselt, röstitakse ja degusteeritakse. Tähtsaim tööriist on siinkohal maitsemeel, mida ei ole veel suudetud millegagi asendada. Degusteerimisest võtab osa neljaliikmeline otsustamiskogu, ühtegi otsust ei tehta vaid ühe inimese arvamuse põhjal.

Kuidas hävitada tühi kohvipakend?

Tühi kohvipakend tuleb visata segajäätmete hulka.

 

Myespresso kohvimasinaga seotud küsimused

Kas selles seadmes võib kasutada ka muid kui Segafredo myespresso kapsleid?

Ei või, seade ei tööta teiste kapslitega.

Kuhu visata kasutatud Segafredo myespresso kapslid?

Kasutatud kapslid võib visata bio-, energia- või segajäätmete hulka. Segafredo myespresso masinas kasutatakse EcoPure®-i kapsleid, mis on valmistatud säästva arengu põhimõtteid järgides. Kasutatud kapslid muutuvad biolagunevateks segajäätmeteks (ELi direktiiv 94/62 EÜ, ISO 14855 katsemenetlust järgides, katseprotokoll EcoPure® 082AT2011). Kapsel laguneb 180 päevaga umbes 15-protsendiliselt, mistõttu kodusesse komposti kapsleid siiski panna ei soovitata.

Kuidas valmistada espressokohvi Segafredo myespresso seadmega?

Täitke seadme mahuti külma veega. Lülitage seade sisse, espressonupu märgulamp süttib. Lamp põleb punasena, kuni vesi saavutab vajaliku kuumuse. Seejärel süttib roheline lamp. Soojendage kohvitass. Loputage seadet, vajutades espressonuppu. Laske veel läbi kohviotsiku valguda. Peatage vee liikumine, vajutades espressonuppu uuesti.

Avage laadimiskäepide ja asetage kapsel oma kohale. Sulgege laadimiskäepide. Asetage tass tilgarestile või eraldi tassihoidja peale. Vajutage espressonuppu ja laske kohvil tassi voolata. Vajutage nuppu uuesti, kui kohvi on soovitud koguses. Kui kohvi on valmis, avage laadimiskäepide. Kapsel kukub kapslimahutisse. Sulgege laadimiskäepide ja loputage seadet, vajutades espressonuppu.

Kui tihti tuleb kapslimahutit tühjendada?

Mahuti täitub, kui on kasutatud 10–12 kapslit. Eemaldage mahuti ja tühjendage see.

Kuidas ma tean, et masin on nõrutamiseks valmis?

Masin on valmis, kui süttib roheline lamp. Kui põleb punane lamp, siis masin veel soojeneb. Punase lambi süttimine kohvi valgumise ajal ei tähenda, et valgumine tuleks lõpetada. See näitab vaid, et seade annab lisasooja piisavalt kõrge temperatuuri hoidmiseks.

Ma ei ole oma masinat mõnda aega kasutanud. Kas võin selles kohe kohvi tegema hakata?

Väga hea kohvi saamiseks soovitame eemaldada veepaak, see hoolikalt üle pesta ja täita värske külma veega. Jälgige, et laadimiskäepide oleks all. Lamp põleb punasena, kuni vesi saavutab vajaliku kuumuse. Seejärel süttib roheline lamp. Valmistage kohv juhiste järgi.

Kuidas masinat puhastada?

Puhastage masina korpust niiske lapiga. Ärge kasutage abrasiivseid puhastusvahendeid. Kasutage vajaduse korral kohviseadmete jaoks mõeldud puhastusvahendeid. Eemaldage kohvimasinatele mõeldud toodete abil katlakivi, järgides toodete kasutusjuhiseid.

Mida teha, kui kohv ei ole piisavalt kuum?

Oodake, kuni masin on saavutanud vajaliku temperatuuri, seda näitab roheline lamp. Laske veel läbi kohviotsiku valguda. Soojendage tassi kuuma veega, näiteks jooksutades vett läbi kohviotsiku.

Kohvi ei tule või tuleb väga aeglaselt?

Kontrollige, kas paagis on piisavalt vett. Lisage vajaduse korral külma vett.

Miks kapsel kogumismahutisse ei kuku?

Mahuti on ilmselt täis saanud. Tühjendage see. Lükake uuesti laadimiskäepidet. Kapsel tuleb hoidikust lahti.

Seade ei käivitu?

Kontrollige, kas voolujuhe on korralikult ühendatud ja masin sisse lülitatud. Masina sisselülitamisel süttib punane lamp. Kui viga jääb püsima, võtke ühendust volitatud edasimüüja ehk kauplusega, kust te masina ostsite.

Olen kasutusjuhendi ära kaotanud. Kust saab uue?

Vt kasutusjuhendit lehelt „Segafredo Myespresso”.

Kui kaua kehtib masina garantii?

Segafredo myespresso kapselseadme garantii on 2 aastat. Tutvuge hoolikalt kasutusjuhendis esitatud garantiitingimustega. Pidage meeles, et garantiiga seotud küsimustes tuleb pöörduda kaupluse poole, kust te masina ostsite.