Kohvi kasvatamise piirkonnad

Kas teate, kus kohvi kasvatatakse? Tähtsaimad kohvi kasvatamise piirkonnad on Lõuna- ja Kesk-Ameerika ning Aafrika ja Aasia troopilised vööndid, mis ümbritsevad maakera ekvaatorit mõlemal pool. Kuigi tänapäeval kasvatatakse kohvi väga paljudes riikides, on kohvi algkodu Aafrikas. Aafrikas kasvatatakse kohvi näiteks Keenias, Etioopias ja Kongo Demokraatlikus Vabariigis.

Kohvipuu kasvamiseks peab kliima olema subtroopiline või parasvöötmeline. Tugevama aroomiga robusta kasvab siiski ka troopikas. Ideaalne kasvukoha temperatuur on 15–25 kraadi. Kohvipuud ei talu öökülma. Sademeid vajab kohvipuu 1000–2000 mm aastas, eriti oluline on piisav sademete hulk enne õitsemise algust.

Meira kohvide päritolu

Meira kohvimarkidele otsitakse parimat võimalikku toorainet maailma erinevates paikadest. Õige kvaliteediga kohvi valimine on täiusliku kohvisegu loomisel väga oluline. Kohvisegude koostamine võtab spetsialistidelt mitme aasta jagu tööd. Meira kohvi päritoluga saab tutvuda siin.

Aafrikas

Keenias toodetud kohv on maitsetüübilt jõuline ja väga hapukas. Sellel on ka kerge musta sõstra alatoon. Keenias kasvatatakse kohvi Nyeri, Kiambu, Meru ja Kirinyaga piirkonnas.

Tansaanias toodetud hea aroomiga kohvis on tasakaalustatud põhitoon ja kirgas happesus. Tansaanias kasvatatakse kohvi Kilimanjaro, Mbozi ja Makambako aladel.

Ugandas valmivad kohvioad on täidlase maitse ja väiksema happesusega.

Sambias kasvatataval tugeva aroomiga kohvil on iseloomulik maitse. Näiteks Keenias toodetud kohvis on Sambia kohviga võrreldes märksa vähem happesust.
Sambias kasvatatakse kohvi vasemaagivööndis Muchinga mägedes.

Lõuna-Ameerika

Kolumbia kohvis on ühendatud hea põhimaitse ja pehme täidlane aroom. Läbi kogu aasta saada olevat Kolumbia kohvi tuntakse üle kogu maailma.

Peruu kohv on jällegi tuntud oma meeldiva ja pehme maitse poolest. Vähem hapukas Peruu kohv kasvab muu hulgas Norte ja Altomayo piirkondades.

Brasiilia on peale kuumade sambarütmide tuntud ka oma pähkliselt pehme ja virgutava kohvi poolest. Kohvi kasvatatakse Brasiilias näiteks Triangulo ja Mineiro aladel. Brasiilia on ka maailma suurim kohvitootja.