Meira lühitutvustus

Meira Oy on üks osa Itaalia kontsernist Massimo Zanetti Beverage, mis on üks Euroopa suuremaid kohvivaldkonna ettevõtteid. Meira Oy-l on Soomes kohvi- ja maitseainetehas. Meira valmistab ja turustab kohvisid ja maitsestamistooteid nii jaekaubandus- kui ka HoReCa-sektorile. Meira turustab ja müüb Massimo Zanetti Beverage Groupi tooteid Soomes, Eestis ja Taanis. Meira Oy-l on Eestis tütarettevõte Meira Eesti OÜ ja Taanis Segafredo Zanetti Danmark ApS.

Kohvitehas

Meira kohvitehas alustas tegevust juba 1914. aastal. Soomes juuakse aastas üle 50 miljoni kilo kohvi, millest Meira toodab ligikaudu viiendiku. Meira kohvimargid valmistatakse erinevate kohvisortide segust. Meira tuntuimad kohvimargid on Kulta Katriina, Saludo, Aromi Mokka, Cafe HIENO ja Reilu.

Maitseainetehas

Meira maitseainetehas alustas tegevust 1915. aastal. Meira maitsestamistoodete valikusse kuuluvad mitmesugused maitseained ja nende segud, küpsetamistooted, mandlid, pähklid, sinepid, ketšup, salati- ja muud kastmed ning hoidistamistooted ja sool. Meira maitseained kavandatakse, valmistatakse ja pakendatakse Soomes. Meira on maitseainete valdkonnas Soomes turuliider. Meira maitseainete edu taga on lai tootevalik, puhtad maitsed ja väike soolasisaldus. Maitsestamistoodete toorained imporditakse näiteks Indoneesiast, Indiast, Lõuna-Aafrikast, Ameerika Ühendriikidest, Kesk- ja Lõuna-Ameerikast, Hiinast, Vietnamist ja Vahemere piirkonna usaldusväärsetelt ja pikaaegsetelt koostööpartneritelt.

 

Massimo Zanetti Beverage Group

Meira Oy omanik on Massimo Zanetti Beverage Group, mis on üks Euroopa suuremaid kohvivaldkonna ettevõtteid ja mis on viimastel aastatel hoogsalt rahvusvahelisemaks muutunud. Ettevõte tegutseb kõigis kohvivaldkonna sektorites ning talle kuulub muu hulgas ka maailma suurim kohviistandus Brasiilias. Ettevõte on ka üks suurimaid Brasiilia kohvi importijaid. Kohvitehaseid on kontsernil peale Itaalia ja Soome ka Prantsusmaal, Austrias, Hollandis, Poolas, Suurbritannias, Brasiilias, Costa Ricas ja Ameerika Ühendriikides. Massimo Zanetti Beverage Group tegutseb üle maailma kokku ligikaudu 100 riigis.

Eksport

Meira Oy ekspordib Meira ja Massimo Zanetti Beverage Groupi tooteid peamiselt Eestisse ja kontserni tooteid Taani.

Ekspordipakendite juures on arvestatud eri riikide nõudeid muu hulgas ka pakendil kohustuslike tekstide kohta.

Meira Eesti

Alates 1993. aastast on Meira Oy esindatud Eestis, algul esindusena ja  01.07.1997 Meira Eesti OÜ-na.  Osaühing tegeleb Meira toodete müügi ja turundusega üle Eesti. Meira klientideks on praeguseks hetkeks erinevad hulgimüügifirmad, kelle abil Meira tooted jaekauplustesse ja HoReCa sektorisse jõuavad.

Muud lingid

www.meira.ee

www.segafredo.dk

www.mzb-group.com