Sagedasemad küsimused

Millest saab vanillsuhkur oma värvi? Kuidas kasutada želatiini? Kuidas teha kindlaks, kas safran on ehtne? Lugege meie tarbijanõustajate vastuseid sagedamini esitatud küsimuste kohta siit!

Miks on Meira vanillsuhkur pruuni värvi?

Meira vanillsuhkru valmistamiseks kasutatakse suhkrut, looduslikku vanilliekstrakti ja vanilli. Pruun värvus pärineb looduslikust vanilliekstraktist. Pruunikad täpid omakorda ehtsast vanillikaunast.

Millest on valmistatud Meira želatiinilehed?

Želatiinilehed on valmistatud seanahast.

Kuidas želatiini kasutatakse?

Üldreegel on järgmine. Lusikaga söödava tarretise valmistamiseks läheb vaja 1 želatiinilehte 1 dl vedeliku kohta, lõigatava tarretise valmistamiseks 1,5 želatiinilehte 1 dl vedeliku kohta.

Želatiinilehti pehmendatakse, leotades neid esmalt külmas vees umbes 5 minutit. Üleliigne vesi pigistatakse ära ja lehed lahustatakse väikeses koguses kuumas vedelikus. Kuuma želatiinilahust jahutatakse mõni hetk enne tarretatava segu hulka lisamist. Želatiinilahust ei või ka liiga palju jahtuda lasta, sest muidu see tarretub liiga kiiresti ja läheb tarretatavasse segusse lisamisel tükki. Želatiinilahus lisatakse peene joana ja pidevalt segades. Seejärel lastakse külmas tarretuda.

Värskes ananassis, kiivis, viigimarjas ja papaias sisalduvad ensüümid lagundavad valke ja võivad takistada tarretise tekkimist. Konservpuuviljades on ensüümid lagunenud ja neid võib tarretistes kasutada.

Millist kaneeli Meira müüb?

Kaneel on kaneelipuu sisekoorest saadav maitseaine, mis sisaldab kaneelile iseloomulikke aroome andvaid ühendeid. Üks kaneeli looduslikest aromaatsetest ühenditest on kumariin. Suurtes kogustes tarbimise korral on kumariinil avastatud maksa kahjustav toime. Meira maitseainete tootevalikusse kuuluv kaneel on saadud Cinnamomum burmannii puu koorest. Selle liigi kumariinisisaldus on u 3 mg/g. Toiduohutusameti soovituste kohaselt loetakse kumariini ohutuks päevase tarbimise piiriks 0,1 mg inimese ühe kilo kehakaalu kohta (ehk 50-kilosel inimesel umbes 5 mg ≈ 1 tl kaneeli). Ohutuse seisukohast ei maksa muret tunda ka juhul, kui kumariini tarbitakse ühe või kahe nädala jooksul 0,3 mg ühe kilo kehakaalu kohta päevas (ehk 50-kilosel inimesel 15 mg päevas).

1 tl kaneeli kaalub umbes 2,5 g ehk ühes teelusikas Meira kaneelis on kumariini u 5 mg.

Lisateavet kaneelis sisalduva kumariini kohta leiate Soome toiduohutusameti Evira veebilehelt  http://www.evira.fi/portal/fi/elintarvikkeet/tietoa_elintarvikkeista/eli...